|   ЗАВАНТАЖИТИ Тема: Числові функції. Зростаючі і спадні, парні і непарні функції.   Мета: Узагальнити і систематизувати знання учнів про числові функції(область визначення і область значення функцій, зростаючі і спадні функції, парні і непарні функції).Виховувати і розвивати  в учнів інтерес до математики, інформаційну культуру.   Комп’ютерна підтримка: Програми GRAN ,  MyTest.                                                                                        Хід уроку   I Оголошення теми, мети та плану уроку. План уроку 
 Мотивація навчання.Систематизація і узагальнення основних відомостей про елементарні функції.Розв’язування задач.Підсумок уроку.Д/З. ІІ Мотивація навчання. Вступне слово вчителя. Приклад задач, які приводять до поняття функції. ІІІ Систематизація і узагальнення основних відомостей про елементарні функції. Учні згадують означення функції, областей визначення і значень, способи її завдання, графіка функції. Виконання вправ. 
 Знайдіть значення функції: а)  у точках 1; -1; 3.   Відповідь: f(1)=0;  f(-1)=2;  f(3)=2/3. б)   у точках 5; 14; 30. Відповідь: f(5)=0; f(14)=3; f(30)=5. 2. Побудуйте за допомогою комп’ютера графіки функцій (а і д) та знайдіть області визначення(а-г) і значень(а, д, е): а)  Відповідь:D(y)=R; E(y)=R.(Мал..1) б)  Відповідь:D(y)=(-∞;-2)U(-2;+∞); E(y)=(-∞;0)U(0;+∞). в)  Відповідь:D(y)=(-∞-2)U(-2;0)U(0;+∞); E(y)=(-∞;0)U(0;+∞). г)  Відповідь:D(y)=(-∞;-3)U(-3;3)U(3;+∞); E(y)= )=(-∞;0)U(0;+∞). д)  Відповідь:D(y)=[-5;+∞); E(y)=[0;+∞). е)  Відповідь:D(y)=R; E(y)=[2;+∞).    Мал.2а)
    Мал.2д)
   Вчитель пропонує учням згадати, яка функція називається зростаючою, а яка спадною. Навести приклади зростаючих(спадних) елементарних функцій |